Online Tantrik Mala Atölyesi (Türkçe)

ARIA MALA ATELIER
Online Tantrik Mala Atölyesi (Türkçe)
(meditasyon için mükemmel bir taş olan enerjiyi yükseltici, negatif enerjiyi temizleyen Calcite* taşıyla malalarımızı dizeceğiz.)
1 Mayıs 2022
12:30-16:30
@Zoom

 

Selam ışıltılı ruhlar;

Aria Mala Atelier ruhani kabilesi bir araya gelmeye devam ediyor. 1 Mayıs'ta -online olarak- meditasyonlarımızı desteklemesi için ruhlarımıza bir hediye mahiyetinde Tantrik mala kolyeleri dizeceğimiz online bir atölyede buluşuyoruz. Yeni ayı takiben düzenleyeceğimiz bu atölye ile sizi yarı değerli taşların göz alıcı ve şifalandırıcı dünyasına davet ediyoruz. Katılmak ister misiniz? Yeni ay dönemleri niyetleri belirlemek ve malalarımıza mühürlemek için eşsiz zamanlar. Biz de bu atölye çalışmasında nefes egzersizleri, Kundalini mantra ve meditasyonları aracılığıyla niyetlerimize ulaşmaya yönelik çalışmalar yapacağız.

Aşağıda merak edebileceğiniz bazı soruların yanıtlarını okuyabilirsiniz.

Neler öğreneceğim?

Atölyenin sonunda kendi niyetlerinizi mühürleyebileceğiniz Tantrik malanızı meditatif bir zihinle, kendi yaratıcı enerjinizi kullanarak dizmenin yanı sıra Tantrik malanın ne olduğunu, hikayesini, anlamını, yarı değerli taşları nasıl seçebileceğinizi, meditasyon için mantranızı nasıl seçebileceğinizi ve nasıl pratik edebileceğinizi öğrenebileceksiniz. Atölyenin sonunda benim kalbimden sizin kalbinize bir hediye olacak bir Kundalini meditasyonunu hep birlikte pratik ederek yeni doğmuş olan Tantrik malalarımıza mühürleyeceğiz.

Tantrik mala nedir? 108 boncuktan oluşan niyet malalarından ne farkı var?

Tantrik mala kolyeleri ile 108 adet boncuktan oluşan niyet malaları birbirinden tamamen farklı iki konsept diyebiliriz. Kısaca anlatmak gerekirse, 108 malalar, mantra meditasyonu uygulanırken her tekrar edilen mantra veya sözü saymak için tasarlanmış. Tantrik malalar ise Kundalini yoga pratiğinden esinlenen toplamda 416 adet boncuğun özel bir tasarım ile dizildiği kolyeler. Kundalini yoganın başlıca ustalarından Yogi Bhajan, Tantrik malaların ne olduğunu anlatırken çok eski zamanlarda spiritüel ustalar tarafından meditasyonlarına destek olması için kullanılan ve tantrik enerjiyi içerdiği düşünülen bir geometrik tasarıma atıf yapmaktadır. Tantrik malaların Beyaz Tantra deneyiminin getirdiği şifa, rahatlatma ve yüceltici nitelikleri taşıdığı düşünülüyor. Benim tecrübeme göre Tantrik malaların bu büyülü tasarımı hemen ilk andan, deneyim eden kişiye yönelik çok farklı bir enerji akışı yaratıyor.

Malzemeleri nasıl temin edeceğim?

Tantrik mala atölyesinin bir kiti var ve bu atölyeye kayıt olmanızla birlikte size de bir kit gönderilecek, bu kitin içerisinde gerekli her tür malzeme olacak, ayrıca sürecinizi kolaylaştırıcı diğer pratik bilgileri de kaydınız sonrası email olarak göndereceğiz. Bu atölye çalışması için hem tutulma ve yeni ay olması hem yaz dönemine bir başlangıç olması için Calcite taşını seçtik.

*Calcite, meditasyon için mükemmel bir taştır, yüksek bilinçle bağlantılıdır ve yüksek farkındalığın açılmasına destek olur. Duygusal stresi azaltır ve huzur getirir. Calcite, çok güçlü bir enerji yükseltici ve temizleyicidir, detoks etkisi gösterir, çakraları temizler ve enerjilerini yeniler. Aktif bir taştır, yeni başlangıçları, gelişimi ve büyümeyi destekler. Bir odada Calcite taşının bulunması o odanın negatif enerjilerden arınmasını sağlar ve enerjiyi yükseltir. Calcite taşı vücutta taşındığında durgun enerjiyi ortadan kaldırır. (Kaynak: The Crystal Bible: Judy Hall)

Aşağıdaki görsellerde de görebileceğiniz gibi bağlantı sağlayan boncuklar ise gümüş kaplama metallerden oluşuyor ve kararma yapmıyor. Mala kitleri Türkiye’den gönderileceğinden yurtdışındaysanız lütfen öncelikle bizimle iletişime geçin.

Peki ya ben kimim? 

Merhaba, ben Elif (Spiritüel ismim Sant Kaur). Siyaset bilimci ve Avrupa Birliği politikası uzmanıyım, uzun yıllar bu alanlarda çalıştım hala da zaman zaman uluslararası projelerde danışmanlık yapıyorum. Doğma büyüme İstanbulluyum, 6 seneye yakındır Berlin’de yaşıyorum. Berlin’e yerleşmemle Kundalini yoganın ustalarından Shiv Charan Singh’in önderliğinde faaliyet gösteren Karam Kriya School’un Kundalini Yoga eğitmenlik eğitimine katılma şansım oldu ve Kundalini yoga eğitmeni olarak Berlin’de dersler vermeye başladım, hala da veriyorum. Kundalini Yoga Terapi ve Ayurveda alanlarında çok değerli eğitmenlerle eğitimlere devam ediyorum. Ilkgün (Amithaba)’nın düzenlediği Human Design - Living Your Design eğitimine çok keyifle katılmış olan bir projektör’üm :-) 4 yılı Aria Mala Atelier adı altında, profesyonel olarak olmak üzere yaklaşık 7 senedir mala tasarımı ve dizimi yapıyorum. Almanya’da ve Türkiye’de mala atölyeleri organize ediyorum, pandemiden önce Avrupa’da çeşitli yoga festivallerinde yer aldım. Daha fazla okumak isteyenler için: https://ariamalaatelier.com/pages/about

Zaman: 1 Mayıs 2022, Pazar 12:30-16:30

Mekan: Online Zoom platformu

Katılım ücreti 1.100 TL’dir, malzemelerin tamamı bu rakama dahildir. Aşağıdaki IBAN’a ödemeyi yaptıktan sonra bilgi emaili ile adresinizi gönderebilirsiniz. Bilginiz olması açısından paylaşmak isteriz ki Tantrik Mala satın almak istediğinizde fiyatlar 200€’dan başlamaktadır. Taşa ve kullanılan diğer materyallere göre rakamlar farklılık göstermektedir.

ÖNEMLİ: Bu atölye çalışması sınırlı sayıda kişiyle planlanmıştır, ayrıca mala kitlerinin gönderilebilmesi için de yeterli zamana ihtiyaç vardır, bu sebeple ilgiliyseniz bir an evvel kaydınızı yaptırmanızı rica ederiz.

İletişim için:

Elif Demircan Hüttemann ariamalaatelier@gmail.com

IBAN (Iş Bankası): TR23 0006 4000 0011 0511 8684 98