Tantrik Mala Atölyesi 16 Ekim 2022

Online Tantrik Mala Atölyesi (Türkçe)
16 Ekim 2022
13:00-17:30
@Zoom
 

Selam ışıltılı ruhlar;

Aria Mala Atelier ruhani kabilesi bir araya gelmeye devam ediyor. 16 Ekim'de -online olarak- meditasyonlarımızı desteklemesi için ruhlarımıza bir hediye mahiyetinde Tantrik mala kolyeleri dizeceğimiz online bir atölyede buluşuyoruz. Bu atölye ile sizi yarı değerli taşların göz alıcı ve şifalandırıcı dünyasına davet ediyoruz. Katılmak ister misiniz? Atölyede nefes egzersizleri, Kundalini mantra ve meditasyonları aracılığıyla niyetlerimize ulaşmaya ve yolumuz için bir niyet belirlemeye ve niyetimizi malamıza mühürlemeye yönelik çalışmalar yapacağız.

Aşağıda merak edebileceğiniz bazı soruların yanıtlarını okuyabilirsiniz.

Neler öğreneceğim?

Atölyenin sonunda kendi niyetlerinizi mühürleyebileceğiniz Tantrik malanızı meditatif bir zihinle, kendi yaratıcı enerjinizi kullanarak dizmenin yanı sıra Tantrik malanın ne olduğunu, hikayesini, anlamını, yarı değerli taşları nasıl seçebileceğinizi, meditasyon için mantranızı nasıl seçebileceğinizi ve nasıl pratik edebileceğinizi öğrenebileceksiniz. Atölyenin sonunda benim kalbimden sizin kalbinize bir hediye olacak bir Kundalini meditasyonunu hep birlikte pratik ederek yeni doğmuş olan Tantrik malalarımıza mühürleyeceğiz.

Tantrik mala nedir? 108 boncuktan oluşan niyet malalarından ne farkı var?

Tantrik mala kolyeleri ile 108 adet boncuktan oluşan niyet malaları birbirinden tamamen farklı iki konsept diyebiliriz. Kısaca anlatmak gerekirse, 108 malalar, mantra meditasyonu uygulanırken her tekrar edilen mantra veya sözü saymak için tasarlanmış. Tantrik malalar ise Kundalini yoga pratiğinden esinlenen toplamda 416 adet boncuğun özel bir tasarım ile dizildiği kolyeler. Kundalini yoganın başlıca ustalarından Yogi Bhajan, Tantrik malaların ne olduğunu anlatırken çok eski zamanlarda spiritüel ustalar tarafından meditasyonlarına destek olması için kullanılan ve tantrik enerjiyi içerdiği düşünülen bir geometrik tasarıma atıf yapmaktadır. Tantrik malaların Beyaz Tantra deneyiminin getirdiği şifa, rahatlatma ve yüceltici nitelikleri taşıdığı düşünülüyor. Benim tecrübeme göre Tantrik malaların bu büyülü tasarımı hemen ilk andan, deneyim eden kişiye yönelik çok farklı bir enerji akışı yaratıyor.

Bu yaz Fransa'da Avrupa'nın en büyük yoga festivali olan Avrupa Kundalini Yoga Festivali'ne katılma şansım oldu ikinci defa olarak ve atölyelerin ardından 3 tam gün boyunca uzun meditasyonlardan oluşan 21 Stages of Meditation (Meditasyonun 21 Adımı) çalışmasına katıldım tantrik malamla birlikte ve bütün bir haftanın dolu dolu enerjilerini, niyetlerini, temalarını malama yüklemek beni inanılmaz destekledi döndüğümden beri, o yaratılan enerjilerin günlük hayatıma aktarılmasına, devam eden yoga pratiğim ve meditasyonumun derinleşmesine katkı sağladı ve sağlıyor. 

Malzemeleri nasıl temin edeceğim?

Tantrik mala atölyesinin bir kiti var ve bu atölyeye kayıt olmanızla birlikte size de bir kit gönderilecek, bu kitin içerisinde gerekli her tür malzeme olacak, sadece kitteki ipin iki kat geçebileceği bir iğne bulundurmanızda fayda var. ayrıca sürecinizi kolaylaştırıcı diğer pratik bilgileri de kaydınız sonrası email olarak göndereceğiz. Bu atölye çalışmasında her birimiz tek bir çeşit yarı değerli taşla malalarımızı dizeceğiz. Kaplan gözü (Tiger's Eye), Calcite veya Pembe Kuvars taşlarından birini bu fiyat kapsamında seçebilirsiniz. Ayrıca Lapis Lazuli (+400 TL), Ametist (+250 TL), Amazonite (+300 TL) taşlarını da belirtilen ek ödeme ile seçebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için aşağıdaki emailden bana sorularınızı iletebilirsiniz. 

Kalsit, meditasyon için mükemmel bir taştır, yüksek bilinçle bağlantılıdır ve yüksek farkındalığın açılmasına destek olur. Duygusal stresi azaltır ve huzur getirir. Kalsit, çok güçlü bir enerji yükseltici ve temizleyicidir, detoks etkisi gösterir, çakraları temizler ve enerjilerini yeniler. Aktif bir taştır, yeni başlangıçları, gelişimi ve büyümeyi destekler. 

Kaplan Gözü, toprağın ve güneşin enerjisini bünyesinde taşıyan yüksek enerji seviyesinde bir taştır, ama aynı zamanda da topraklandıran ve yeryüzünün spiritüel enerjilerini de çeken bir taştır. Koruyucu niteliği vardır ve kötü enerjilere karşı koruyan bir tılsım olarak da kullanılır. 

Ametist, yüksek spiritüel titreşimlere sahip müthiş kuvvetli ve koyurucu bir taştır. Üst seviyelerde bir farkındalık ve meditasyonu destekler. Karar vermeyi kolaylaştırır.

Kuvars, gezegenin en kuvvetli şifacı ve enerji güçlendiricisidir. Titreşimsel seviyede kişi hangi alanda iyileşmeye ihtiyaç duyuyorsa o enerji seviyesine bağlanır.

Lapis Lazuli 3. gözü açar ve boğaz çakrasını dengeler. Hızlıca stresi atmaya ve derin bir huzur hissine destek olur. Hayatın kontrolünü eline almaya destek verir.

Amazonit: Inanılmaz yatıştırıcı bir taştır. Beyni ve sinir sistemini sakinleştirir. Kendine güveni ve kendine onay vermeyi destekler, duygusal yası bırakmaya ve yaratıcılık olarak dönüştürmeye destek olur.

Güneş taşı: neşeli, ışığı çağıran bir taştır. Yaşam sevinci, iyicil doğa aşılar ve içgörüyü artırır. Hayat bir şekilde tatlılığını kaybettiğinde güneş taşı kişiyi besleyerek bunun yeniden kurulmasına destek olur. Gerçek benin mutlulukla parlamasını destekler. Depresyonu karşı etkilidir.

(Kaynak: The Crystal Bible: Judy Hall)

Aşağıdaki görsellerde de görebileceğiniz gibi bağlantı yapmaya yarayan boncuklar ise gümüş kaplama demirden oluşuyor ve kararma yapmıyor. Mala kitleri Istanbul'dan gönderileceğinden yurtdışındaysanız lütfen öncelikle benimle iletişime geçin.

Peki ya ben kimim? 

Merhaba, ben Elif (Spiritüel ismim Sant Kaur). Siyaset bilimci ve Avrupa Birliği politikası uzmanıyım, uzun yıllar bu alanlarda çalıştım hala da zaman zaman uluslararası projelerde danışmanlık yapıyorum. Doğma büyüme İstanbulluyum, 6 seneye yakındır Berlin’de yaşıyorum. Berlin’e yerleşmemle Kundalini yoganın ustalarından Shiv Charan Singh’in önderliğinde faaliyet gösteren Karam Kriya School’un Kundalini Yoga eğitmenlik eğitimine katılma şansım oldu ve Kundalini yoga eğitmeni olarak Berlin’de dersler vermeye başladım, hala da veriyorum. Kundalini Yoga Terapi ve Ayurveda alanlarında çok değerli eğitmenlerle eğitimlere devam ediyorum. Ilkgün (Amithaba)’nın düzenlediği Human Design - Living Your Design eğitimine çok keyifle katılmış olan bir projektör’üm :-) 4 yılı Aria Mala Atelier adı altında, profesyonel olarak olmak üzere yaklaşık 7 senedir mala tasarımı ve dizimi yapıyorum. Almanya’da ve Türkiye’de mala atölyeleri organize ediyorum, Avrupa’da çeşitli yoga festivallerinde yer aldım. Daha fazla okumak isteyenler için: https://ariamalaatelier.com/pages/about

Zaman: 1 Mayıs 2022, Pazar 12:30-16:30

Mekan: Online Zoom platformu

Katılım ücreti: Erken ödeme: 16 Eylül'e kadar 1.000 TL, 16 Eylül'den sonra 1.100 TL’dir, malzemelerin tamamı (Kalsit veya Kaplan gözü taşı tercih ettiyseniz) bu rakama dahildir. Belirtilen diğer taşlardan seçmek isterseniz seçtiğiniz taşa göre 200 ile 400 TL arası ek bir ödeme olacaktır. Ilk baktığınızda hiç düşünmeden hangi taşa çekildiyseniz o taş sizin şu an hayatınızda ihtiyacınız olan taştır diyebiliriz. Aşağıdaki IBAN’a ödemeyi yaptıktan sonra bilgi emaili ile adresinizi gönderebilirsiniz. Bilginiz olması açısından paylaşmak isteriz ki Tantrik Mala satın almak istediğinizde fiyatlar 200€’dan başlamaktadır. Özellikle taşa ve kullanılan diğer materyallere göre rakamlar farklılık göstermektedir.

ÖNEMLİ: Bu atölye çalışması sınırlı sayıda kişiyle planlanmıştır, ayrıca mala kitlerinin gönderilebilmesi için de yeterli zamana ihtiyaç vardır, bu sebeple ilgiliyseniz Eylül ayı içerisinde kaydınızı netleştirmenizi öneririm. 

Bir önceki workshop öncesi çektiğim aşağıdan link'ini görebileceğinız video'dan workshop'la ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz:

https://www.instagram.com/tv/Ccxxt5bD8_o/

Online Tantrik Mala Atölyesi Programı:

  • Niyet belirlemek için nefes çalışmasıyla başlıyoruz, özümüzdeki niyete odaklanıyoruz.
  • Tantra Nedir? Tantra Yoga nedir?
  • Tantrik Mala nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır?
  • Kundalini Yoga’daki Beyaz Tantra enerjisi nedir? Nasıl çalışır?
  • Malalarımızı Kundalini mantraları dinleyerek diziyoruz, tasarımdaki her bir bölümün ne anlama geldiğini konuşuyoruz.
  • Yoga ve meditayson çalışmalarında kullanılan en güçlü taşlar hangileri? Çalışmalarımız için nasıl taş seçebiliriz.
  • Malalarımızı tamamlamamızla birlikte kalbimizden gelen niyetlerimizi de billurlaştırdıktan sonra çok güçlü bir Kundalini meditasyonu ile niyetimizi malalarımıza mühürlüyoruz.

İletişim için:

Elif Demircan Hüttemann ariamalaatelier@gmail.com

IBAN (Iş Bankası): TR23 0006 4000 0011 0511 8684 98